מחממי מים

יעיל, חסכוני, שיווקי: כך משאבות חום לחימום מים מסייעות לקבלנים בהצלחת הפרויקט

האתגרים העומדים בפני כל קבלן וחברת בנייה - לפני, במהלך ואחרי - כל פרויקט, הם אתגרים רבים ומגוונים. תפעול, מימון, שיווק, ביצוע ועוד אינספור פרמטרים. אחת הדרכים להצליח בכל פרויקט היא לדעת לסגור קצוות בצורה היעילה ביותר, לחסוך בבירוקרטיה ולחסוך במשאבים - ובמקביל, להעמיד פרויקט שיהיה מקור לגאווה וחלק בלתי נפרד מתיק העבודות של קבלן וכל חברה.

ישנם מספר רב של טיפים ונושאים שאפשר ליישם כדי להיות יעילים מצד אחד ושיווקיים מצד שני. גם לחסוך בתשומות וגם לנצל את זה מול לקוח הקצה. אחד הנושאים הבולטים הללו הוא סוגיית המים החמים בבניין. קבלנים נדרשים כיום להתקין, מלבד מערכת סולארית, גם דוד חשמלי בכל דירה כדי להעמיד לדיירים את המענה המקיף ביותר הנדרש. אלא שלא רק שמדובר במענה יקר עבור הדיירים, אלא גם מסורבל עבור הקבלנים.

בשלהי 2018 הגיע פתרון נוח במיוחד -משאבות חום לחימום מים, שמאפשרות לכם - הקבלנים וחברות הבנייה - ליהנות מכל העולמות. הפתרון מתאפשר באמצעות תיקון בתקנות התכנון והבנייה.

 

מ-1979 ועד 2018: עוברים למערכות יעילות אנרגטית

משנת 1979 תקנות התכנון והבנייה מחייבות את הקבלנים המבצעים להתקין מערכות סולאריות (תרמו-סולאריות ליתר דיוק) לחימום מים בבניינים עד 29 מטר. לפני 6 שנים, ב-2012, בוצע תיקון לתקנות ונקבע כי המערכות הסולאריות יותקנו עבור 7 הקומות העליונות. מדוע? משום שאלה היו המגבלות הטכנולוגיות דאז. כיום, חלו שינויים ופיתוחים טכנולוגיים שמאפשרים ניצול טוב יותר של אנרגיית השמש למטרות חימום מים.

במקביל, הממשלה מציגה מדיניות ברורה להפחתת גזי חממה ומעודדת שימוש במערכות יעילות מבחינה אנרגטית בבניינים חדשים ומחודשים, דוגמת פרויקטים חדשים, תמ"א 38/1, תמ"א 38/2 וכו'.


אז מה בעצם אומרת התקנה החדשה ואיך היא עוזרת לקבלנים?

על פי התיקון לתקנות הבנייה, כיום יש להתקין מערכת אספקת מים חמים לכל הדירות, שהיא יעילה מבחינה אנרגטית. זו מהפכה של ממש! המערכת יכולה להיות מערכת תרמו סולארית או  משאבת חום לחימום מים העונה על הפרמטר האנרגטי שהוגדר.

בנוסף, יש להתקין מערכת להפקת אנרגיה לשימוש הבניין מאנרגיות מתחדשות או חום שיורי בהיקף שהוגדר - כשווה ערך לסך האנרגיה המתקבלת ממערכת תרמו סולארית.

האם מערכת תרמו סולארית לבדה מספיקה? ובכן, התקנות קובעות בפירוש שלא - לצד מערכת תרמו סולארית, יש להתקין מערכת גיבוי מהמערכות הבאות: משאבות חום, דוד חשמלי, מערכות חימום בגז, מחממי מים ניידים או אמצעים אחרים, בתנאי שהם עומדים בתקן.


לתיקון יש מטרות ברורות:

  1. הפקת אנרגיה חדשה מאנרגיות מתחדשות.
  2. צמצום הפערים בצריכת החשמל בין הדיירים ב-7 הקומות העליונות לבין כל היתר, במיוחד שכיום יש יותר בניינים רבי קומות מבעבר. מגמה שרק תלך ותגדל.
  3. עידוד שימוש בטכנולוגיות מתקדמות בתחום הבנייה.
  4. הקטנת צריכת החשמל של הדיירים והפחתת גזי חממה כתוצאה מצריכת החשמל.

קבלנים יקרים - איך אתם מרוויחים כאן?

חשוב לנו להדגיש, התקנות החדשות הן מבורכות, אך על הקבלנים לעשות שימוש נכון בהן על מנת להתייעל וליהנות מכל היתרונות. לפניכם רשימה של יתרונות שיכולים לסייע לכם לקחת את ההחלטה המתבקשת - הוספת משאבות חום כפתרון מתקדם לחימום מים, לצד מערכת תרמו סולארית.

יתרונות שימוש במשאבת חום (ARISTON) בפרויקטים שלכם


גג פנוי מקולטים

הגג הוא סוגיה שתמיד מטרידה את הדיירים, במיוחד אלה הגרים בקומה העליונה (לרוב, אלה הדירות היקרות ביותר). מה יהיה על הגג? מערכת סולארית לצד סט של דוודים חשמליים? ובכן, כאשר מתקינים את משאבות החום של אריסטון, ההתקנה היא פשוטה בחדר דוודים או במרפסת שירות. והתוצאה? גג פנוי מקולטים.

תגידו שלום לצנרת

אם את המערכת הסולארית צריך לחבר לדוודים בדירה, הרי שבמקרה של משאבות ARISTON, אין צורך בצנרות ומשאבות לחיבור של הקולטים על הגג אל הדוודים בדירה או בקומה.

עלויות משתלמות

העלות להתקנת משאבות חום ברחבי הבניין תהיה זהה ודומה למערכת סולארית. ייחסך כאן כמובן ההתקנה של דוד חשמלי או דוד שמש, בהתאם לגודל הבניין. כיום מעל 7 הקומות העליונות, בכל היתר יש דוד חשמלי.

פתרון חשוב, שתורם המון למאמץ השיווקי!

השימוש במשאבות חום לחימום מים מאפשר לקבלנים לתפוס כמה ציפורים במכה אחת. גם לקבל פתרון יעיל לחימום המים, גם נוחות בעבודה ובהתקנה (לצד סיוע וייעוץ מלא בתהליך), אבל גם תרומה אמיתית למאמץ השיווקי של הפרויקט.

משאבת החום היא חלק ממערכת אקולוגית חסכונית בחשמל, אותה יש להציג ללקוח כהווייתה - חסכונית בצריכת החשמל, ובעיקר בחשבון החשמל. עד כמה חסכונית? על פי הבדיקות שלנו מדובר בחיסכון של כ-1,500 בשנה לדירה של משפחה בת 4 נפשות!


התקינו משאבות חום (או כללו אותה בכתב הכמויות) ותוכלו להציג בגאווה ללקוח את המערכת עם היתרונות המובהקים הבאים:


  1. חיסכון ענק בחימום המים - עלויות החימום עם משאבת חום מוערכות בכ-20 אגורות לאדם ליום בלבד!
  2. חיסכון של 75% בצריכת החשמל לעומת דוד חשמלי
  3. מכשיר ידידותי לסביבה, בדירוג אנרגטי A+
  4. 5 שנות אחריות מטעם היבואן הרשמי של משאבות חום ARISTON לישראל, מחמ ישראל.
  5. מניעת חיידקים וליגיונלה - למשאבות יש טכנולוגיית חיטוי וניקוי מתקדמת לעומת דוד רגיל (בהחלט סיבה לגאווה!)
  6. צירוף של מותג מוביל בתחום לרשימת המותגים שלכם בפרויקט - פנדור, רב בריח, קליל ו-אריסטון, יצרנית משאבות החום מהמובילות בתחומה.

 

מעוניינים לקבל הצעת מחיר על התקנת משאבות חום בפרויקט שלכם? רוצים לקבל מידע נוסף על ההטבות והסיוע לקבלנים העובדים איתנו? צרו איתנו קשר ונשמח לסייע בכל שאלה ולספק הצעה משתלמת, שתאפשר לכם ליהנות מכל העולמות - יעילות, חסכון, שיווק, שקט נפשי והתאמה מלאה לתקנות הבנייה.

מחמ ישראל, העוסקת באספקת מערכות חימום מתקדמות, נוסדה ומנוהלת על ידי אשר בן שלמה, מומחה  בעל ותק וניסיון רב בתחום מחממי מים בגז, תנורי הסקה ומשאבות חום - לקבלנים, חברות בנייה וגם לשוק הפרטי.

החברה מספקת מעטפת מלאה לקבלנים ולחברות הבנייה עם ייעוץ בתחום חימום מים לבניינים משותפים, בתים פרטיים ועוד, הדרכות ושירותי התקנה, תחזוקה ועוד. מייבאת מוצרים מהשורה הראשונה באירופה עם הטכנולוגיה המתקדמת ביותר לחימום מים ובדגש על מוצרי האיכות של ARISTON, חברה מהמובילות בתחומה באירופה.

 

קבלנים וחברות בנייה - מעוניינים לקבל ייעוץ והצעת מחיר בהתאמה אישית לפרויקט שלכם - צרו איתנו קשר!

יעיל, חסכוני, שיווקי: כך משאבות חום לחימום מים מסייעות לקבלנים בהצלחת הפרויקט