מידע

משאבות חום לחימום מים - כל המשפחה מתקלחת בפחות משקל ליום

עבור רבים מאיתנו, נושא המים החמים הוא קופסא שחורה, מכונית נוסעת שלא נרצה להביט לה מתחת למכסה המנוע. אבל, וזה אבל גדול, מה אם נגיד לכם שמתחת למכסה המנוע הזה, בתוך אותה קופסא שחורה, מסתתר לכם חיסכון פוטנציאלי של מאות ואלפי שקלים בשנה? ובכן, זה אמיתי.

אם אתם טרודים מדי יום בהוצאות הבית ומחפשים דרכים יצירתיות לחסוך בכסף - אז הנה, יש לנו טיפ "חם" במיוחד, תרתי משמע.

כמה עולה לנו להתקלח?

למשפחה ממוצעת יש הוצאות קבועות רבות, אחת מהן היא המקלחת. עלויות המקלחות המשפחתיות מורכבות מעלויות המים ועלויות חימום המים - שמגולמות לכם בחשבון החשמל או הגז. האמצעי המוכר ביותר והנפוץ ביותר בגזרה הזו הוא הדוד החשמלי. 

דוד חשמלי דואג לנו למים חמים בתנאי שאנחנו דאגנו לו - והדלקנו אותו מספיק זמן מראש על מנת לספק מים חמים לכל בני המשפחה. הסאגה של הדלקת הדוד יכולה להיות מאוד מרגיזה לעיתים, אבל היא הכרחית. וזה עוד לפני שהזכרנו העלות השנתית של תפעול דוד חשמל עבור משפחה בת 4 נפשות נעה באזור 1,720 ש"ח בממוצע. עלות דומה למדי לזו של מערכת חימום מים בגז, רק שזו מספקת לכם מים חמים מידית ובכמות שלא נגמרת אף פעם.

איך חוסכים מעל ל-100 ש"ח בחודש על מקלחת?

ובכן, לא רבים מכירים את נושא משאבות החום - פתרון win-win קלאסי, שגם מספק לכם מים חמים מיידית לאורך כל השנה, גם Eco-Friendly ומעל הכל - מסייע לחיסכון ענק בחימום המים. 

עד כמה "ענק" החיסכון הזה? ובכן, על פי ההערכות, עלויות חימום המים שלכם יצנחו במהירות שיא. אם עלות של הפעלת דוד חשמלי לאורך השנה עומדת על 1,720 ש"ח בממוצע, אז באמצעות שימוש במשאבת חום לחימום מים ההוצאה הזו צוללת לכ-300 ש"ח בשנה בלבד, לכל המשפחה (!). לפי חישוב שערכנו מדובר על 20 אגורות ביום לאדם למקלחת. 

יש לי דוד שמש, האם עדיין אפשר להשתמש במשאבת חום?

בוודאי! אפשר בהחלט להתקין משאבת חום לחימום מים בנוסף לדוד שמש. למעשה, המשאבה תפעל לחמם אך ורק את המים שדוד השמש הרגיל לא חימם מבעוד מועד. התוצאה? חיסכון מקסימלי למשתמשים – גם בחורף, וגם בקיץ.

איך עובדת המשאבה?
 
חימום מים ע"י משאבת חום נעשה בצורה פשטה למדי. בדומה למנגנון חימום האוויר של המזגן הביתי, היא שואבת את האוויר בסביבה, מעבירה אותו דרך המעבה לחימום המים בדוד. טמפרטורת חימום המים יכולה להגיע לעד 55 מעלות צלזיוס.

איך בוחרים משאבת חום לחימום מים?

כאשר בוחרים משאבה, יש לבדוק את הדגמים המתקדמים ביותר כיום בשוק וגם לקחת בחשבון את גודל המשפחה ואופי השימוש. למשל, אנו ב"מחמ ישראל" מציעים את משאבות החום האיכותיות של המותג האירופי אריסטון (ARISTON), המעניקות למשפחות בישראל מענה מקיף לצרכי המקלחות שלהן - ובמקביל מאפשרות ליהנות מחיסכון של 75% בעלויות חימום המים, בהשוואה לדוד חשמלי או מחמם מים בגז. או בקיצור, מקלחת לכל בני הבית בפחות משקל ליום (לפי משפחות של 4 נפשות).

"מחמ ישראל" המספקת מגוון מערכות חימום לבית, מבצעת את ההתקנה של המשאבות ומעניקה שירות מקיף של 360 מעלות, הכולל אחריות של לא פחות מ-5 שנים על משאבות החום מבית אריסטון. רוצים להיפטר מהדוד החשמלי, להתקין משאבת חום חסכונית וליהנות ממגוון יתרונות? מחמ ישראל מעניקה פתרון מלא בעסקה אחת.

אקולוגיה, בריאות ומה שביניהן

דגמי NUOS של ARISTON זוכים לדירוג אנרגטי A+ מה-ERP, הגוף האחראי לתקינה של מוצרי אנרגיה ידידותיים לסביבה מטעם האיחוד האירופי.

לצד היותם אקולוגיים, המוצרים של אריסטון בתחום משאבות החום גם מגיעים עם תוכניות להדברת חיידקים ומניעת ליגיונלה. כידוע, חיידקים, ובמיוחד חיידקי הליגיונלה, משגשגים ופורחים במים עומדים ובטמפרטורות פושרות (בישראל, זה קורה במיוחד בעונות המעבר).

באריסטון חשבו על הבעיה הזו והכינו תוכנית חיטוי "build in" במשאבות מדגם NUOS, שתשמיד את החיידקים, שנחשבים למסוכנים במיוחד בקרב פעוטות וקשישים.

אז למה לעבור למשאבת חום? היתרונות הבולטים:

  • חיסכון ענק בחימום המים - חיסכון של מעל ל-100 ש"ח בחודש על ידי צריכת חשמל נמוכה
  • מכשיר ידידותי לסביבה ואקולוגי
  • גוף חימום חשמלי לגיבוי לצד תוכניות ירוקות להגברת חיסכון
  • מניעת חיידקים וליגיונלה באמצעות טכנולוגיית מניעה מתקדמת
  • אחריות ל-5 שנים עם משאבות החום של אריסטון
לקבלת פרטים נוספים, התקשרו כעת: 072-3306362

משאבות חום לחימום מים - כל המשפחה מתקלחת בפחות משקל ליום